Skip to main content

Jeżeli zainstalowaliśmy w naszym domu system sterowania nim, stworzyliśmy dom, który należy do serii o nazwie: domy inteligentne.
Taki dom jest dla nas domem jak najbardziej przyjaznym, a my sami czujemy się w nim bardzo komfortowo. Istnieje około pięć sposobów kierowania różnego rodzaju funkcjami, przy pomocy których sterujemy domem. Dzięki innowacji i nowoczesnemu designowi, metody sterowania naszym lokum mogą być ukryte i tylko my i członkowie naszej rodziny mogą wiedzieć w jaki sposób wydawać komendy naszemu domowi.
Sterowanie oświetleniem to jedno z najbardziej popularnych form sterowania inteligentnym domem i chociaż klaskanie w dłonie to już nie najnowocześniejsza forma porozumiewania się z nim, ale wciąż najbardziej popularna i znana.
Dzisiaj wydajemy komendy za pomocą urządzeń mobilnych, typu tablet czy smartfon. Instalujemy odpowiednią aplikacje, z którą integrujemy system zainstalowany w domu i mamy pełną kontrolę nad wszelkimi urządzeniami, które zostały zainstalowane w naszym domu. Przy zastosowaniu urządzeń mobilnych sterujemy naszym domem będąc w każdym jego miejscu, możemy zatem wydawać polecania z ogrodu, basenu czy po prostu z salonu.
Innym przykładem sterowania naszym inteligentnym domem są popularne piloty czy zwykłe włączniki. Pilot może podgrzać temperaturę w naszym domu, może podnieść żaluzje, włączyć światło, natomiast kontakty mogą nam światło ściemniać lub rozjaśniać, lub nawet regulować temperaturę w danym pomieszczeniu.

holiday-shopping-1921658_1280
Inteligentnym domem możemy sterować na odległość, zawsze mieć nasz dom na oku, a dzięki nowoczesnej technice możemy nawet symulować w domu naszą obecność, co z pewnością zmyli złodziei i włamywaczy.
Technologia inteligentnego domu powoduje, że nasz dom może być jak z powieści science fiction, może odpowiadać nam i być dla nas miejscem jak najbardziej przyjaznym. Za chwilę będziemy mogli sterować nim za pomocą gestów i ruchów,a może doczekamy czasów kiedy z własnym domem będziemy mogli toczyć niezwykle inteligentne rozmowy i dysputy. Mieszkając w takim domu czujemy, że mieszkamy w domu nie tylko ładnym i komfortowym, ale domu bardzo przyjaźnie do nas nastawionego, domu w którym mamy władzę i możliwość sterowania nim siedząc w fotelu przed telewizorem.
Pytanie tylko – czy posiadanie takiego domu nie rozleniwi nas zbytnio?
Czy sterowanie domem nie sprawi, że przestaniemy się po nim poruszać i być obecnym w niektórych jego pomieszczeniach?
Instalując system domu inteligentnego tworzymy dom przyszłości, który nie jest przyjemnym gadżetem ale miejscem, niezwykle łatwym do zarządzania.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments