Skip to main content

Okres wakacyjny jest dla większości z nas jedynym momentem w roku, kiedy pozwolić możemy sobie na zagraniczne wojaże. Wczasy zaczynamy organizować już na początku stycznia, żeby wraz z pierwszymi promieniami letniego słońca, wyruszyć na zasłużony odpoczynek. W Polsce posiadamy kilka lotnisk, z których polecieć możemy w dowolnych wymarzonych kierunkach. Jeśli miejscem odlotu naszego samolotu jest Kraków, warto zorganizować sobie odpowiednio wcześnie transfer na lotnisko. Oczywiście, dojechać na lotnisko możemy z powodzeniem sami – własnym autem. Wiąże się to jednak z koniecznością wykupienia parkingu, na którym trzymać będziemy samochód, podczas naszej nieobecności w kraju. Z pewnością rozwiązanie to jest znacznie droższe niż wynajęcie taxi na lotnisko. Kraków jest dość rozległym miastem, dlatego też wynajęcie taxi na lotnisko kosztować nas może sporo. Jest to jednak bardzo wygodne rozwiązanie – wystarczy, że odpowiednio wcześnie zamówimy taxi na lotnisko, a o umówionej porze pojawi się ona pod naszym domem i dowiezie bezpiecznie pod same drzwi lotniska. Dodatkowym atutem jest to, że zamawiając taxi na lotnisko nie musimy przejmować się dźwiganiem bagaży – wrzucamy je do bagażnika i wypakowujemy dopiero na miejscu.

Oczywiście, taxi na lotnisko to nie jedyny dostępny transfer na lotnisko. Jeśli podróżujemy w większym gronie, warto zastanowić się nad wynajęciem większego busa – czy nawet autokaru. Dla kilkunastoosobowej ekipy warto wybrać taki właśnie transfer na lotnisko. Kraków oferuje wynajem busów, autokarów – zarówno tych na mniejszą, jak i większą liczbę osób. Tutaj, niestety, powinniśmy ustalić z towarzyszami naszej podróży jedno konkretne miejsce zbiórki. To właśnie wada, jaką ma transfer na lotnisko w postaci busów, które mają postój z dala od naszego domu – musimy dźwigać bagaże na miejsce zbiórki. Jak wspomniano wyżej, problem ten eliminuje wynajęcie taxi na lotnisko. Kraków posiada wiele firm, trudniących się przewozem osób za pośrednictwem taxi na lotnisko.

Jeśli regularnie latamy – nie tylko na wakacje, ale również w sprawach biznesowych – liczyć możemy z pewnością na kartę stałego klienta, czy kartę VIP, która umożliwi nam nieco tańszy wynajem taxi na lotnisko w przyszłości. Kraków to miejsce wielu biznesowych spotkań. Jeśli prowadzimy przedsiębiorstwo i odwiedzają nas kontrahenci zza granicy, warto również im zapewnić transfer na lotnisko. Miło jest, gdy odwieźć gościa może ktoś z firmy. Jeśli jest to ważna persona, powinien być to nawet sam prezes. Jeśli jednak nie ma w naszej firmie takiej możliwości, swobodnie zamówić można dla naszego gościa taxi na lotnisko. Kraków ma jedną z najbardziej rozwiniętych branż przewozowych w naszym kraju, dlatego transfer na lotnisko nawet kilkunastoosobowej delegacji nie powinien być żadnym problemem. Oczywiście, należy pamiętać, że taxi na lotnisko, czy transfer na lotnisko w innej formie powinien być opłacony przez naszą firmę z góry. Sytuacja, w której zaproszony przez nas kontrahent musiałby sam dokonać opłaty, byłaby wysoce niezręczna.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments