Jak wybrać najlepszy nocleg w centrum Krakowa?

By 28 stycznia 2018Bez kategorii

W przypadku tak dużych miast jak Kraków, organizacja obiektów turystycznych, a także bazy noclegowej jest bardzo rozbudowana. Miejsce to odwiedzają bowiem nie tylko Polacy, lecz również turyści z innych części Europy, Ameryki i Azji. Jak zatem się w nim odnaleźć? Co warto zobaczyć i co zwiedzić oraz- co najważniejsze- jak wybrać dla siebie najlepsze miejsce noclegu?

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Kraków kojarzy się przede wszystkim z Wawelem. Zamek królewski, który przez setki lat był miejscem rezydowania królów i najważniejszych osób w państwie to jedno z najciekawszych miejsc w Polsce. Wybierając się zatem do Krakowa, koniecznie trzeba udać się w jego stronę. Oprócz zobaczenia sal tronowych, kaplicy Zygmunta i innych historycznych pomieszczeń, podczas wizyty na Wawelu turyści udają się także do podziemi, gdzie zostały pochowane najważniejsze osoby w dziejach państwa.

Kolejnym miejscem jest oczywiście Stary Rynek, na którym mieszczą się takie obiekty jak Sukiennice oraz pomnik Adama Mickiewicza. Ogromna powierzchnia tego miejsca zachwyci każdego, niepowtarzalny urok zaś otaczających go krakowskich uliczek, które od setek lat nie zmieniły swojego charakteru, z pewnością obudzi wyobraźnię i pozostanie w pamięci przez długi czas.

Nie mniej znanym zabytkiem jest także Bazylika Mariacka. Mieści się ona na rynku, dlatego odwiedzając ten plac, warto także udać się do niej- chciażby, aby usłyszeć hejnał mariacki.

Ciekawymi obiektami, które warto zobaczyć w Krakowie, są także ołtarz Wita Stwosza, najbardziej znany witraż Stanisława Wyspiańskiego oraz Barbakan i prowadząca na Wawel Droga Królewska.

Dla osób, które interesują się historią, niesamowitym doświadczeniem będzie także udanie się do Muzeum Podziemnego Miasta Krakowa. Znajdują się w nim eksponaty przedstawiające na przykład średniowiecza drogę prowadzącą do rynku, a także przedmioty używane każdego dnia przez średniowiecznych krakowian. Liczne plansze interaktywne, które są nad nimi umieszczane, pozwolą w zgłębieniu wiedzy na temat historii miasta.

Jak wybrać kwatery w Krakowie?

Kraków jest tak ogromnym i interesującym miastem, że nie warto przyjeżdżać do niego tylko na dwa czy trzy dni. Świetnym pomysłem będzie więc zorganizowanie co najmniej kilkudniowej wycieczki, podczas której jej uczestnicy dokładnie zwiedzą chociaż część jego zabytków.

Zakwaterowanie w hostelu w centrum miasta może jedna wiązać się z ogromnymi kosztami, które rosną proporcjonalnie do dni spędzonych w mieście. Dlatego planując wyjazd, warto nie brać pod uwagę tylko własnego komfortu, lecz również kwestię finansową.

Jak uważają zwykli krakowianie oraz turyści, najlepszą opcją dla przyjezdnych jest wynajem apartamentu na czas pobytu w innym mieście. Opcja ta, chociaż nie jest tak popularna, jak skorzystanie z hotelu, ma jednak wiele zalet, które warto przeanalizować.

Pierwszym atutem wynajmowania apartamentu na czas wycieczki jest, tak jak wspomnieliśmy wcześniej, cena. Mimo iż może brzmieć to nieprawdopodobne, to wynajmowanie apartamentu niejednokrotnie wiąże się z mniejszymi kosztami niż korzystanie z usług ośrodków turystycznych. Po pierwsze, w mieszkaniu może przebywać kilka osób jednocześnie przy ustalonej z góry cenie. W przeliczeniu na osobę więc wychodzi na to, że wynajęcie apartamentu wyjdzie taniej od skorzystania z usług hotelu. Co więcej, w kosztach najmu znajduje się także opłata za korzystanie z wszystkich sprzętów, jakie znajdują się w mieszkaniu, czyli na przykład pralki i suszarki. Większość hoteli zlokalizowanych w centrum Krakowa pobiera dodatkowe opłaty za usługi tego typu. Do mieszkania dołączone jest także miejsce parkingowe w centrum, za które nie trzeba dopłacać.

Najistotniejszym argumentem przemawiającym za wynajmowaniem apartamentu w Krakowie na czas wycieczki jest jednak fakt, że mieszkanie jest o wiele wygodniejsze niż wynajmowanie pokoju w hotelu. Pozwala także na dużo większą swobodę. Apartamenty do wynajęcia w Krakowie są w pełni wyposażone, dlatego wyglądają tak samo, jak standardowe mieszkanie. Można więc poczuć się w nim tak jak w domu i robić to, na co ma się ochotę. W apartamencie nie ma także osób nadzorujących, dlatego wynajmujący go turyści mogą opuszczać go, kiedy chcą. Niewątpliwą zaletą jest też brak hałaśliwych sąsiadów, którzy zakłócają spokój.

Warto również wspomnieć o tym, że apartamenty tego typu najczęściej są zlokalizowane w ścisłym centrum, dlatego łatwo przemieścić się z nich do głównych punktów miasta. Mieszkania znajdują się także w okolicy przystanków komunikacji miejskiej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o