Budowa domu drewnianego

By 20 września 2016Projekty domów

W drewnie jest coś magicznego i niezwykłego. I to nie tylko dlatego, że w baśniach różdżki czarownic i czarodziejów powstają właśnie z prawdziwego drewna. Drzewa mają niesamowitą moc kojenia i uspokajania każdego. Wystarczy wybrać się na długi, angażujący spacer do lasu, by zapomnieć o problemach i trudnościach dnia codziennego. Niektórzy preferują lasy liściaste, które wspaniale szumią i gdzie można jesienią zbierać kolorowe liście, a potem tworzyć z nich fantazyjne bukiety i dekoracje domowe. Inni wolą zaś lasy iglaste – przede wszystkim ze względu na ich cudowny, niesamowity zapach. Nie ma znaczenia, jakie drzewo jest ulubionym – liczy się to, by pobyć w lesie i spokojnie się wyciszyć. Każdy las to też schronienie dla licznych zwierząt, które można spotkać podczas spaceru. Dostrzeżenie w zielonej gęstwinie leśnej sarny czy jelenia to niesamowite przeżycie, które dostarcza wiele radości małym oraz dużym.
Drewno może stać się też schronieniem dla człowieka, a nie tylko dla zwierząt. Odpowiednio przygotowane drewno stanowi wspaniały budulec, który można wykorzystać na wiele sposobów. I choć pewnie dziś większość osób myśląc o drewnie wyobraża sobie pięknie wykonane meble, to możliwe jest także stworzenie całego domu z drewna. Da to niesamowity efekt, lekko rustykalny i elegancki zarazem. Taki dom może przyjąć formę dostosowaną do potrzeb i wymagań klienta. Tym samym będzie nie tylko piękny, ale i bardzo funkcjonalny.
Budowa domu drewnianego to skryte marzenie wielu osób. Być może rodzi się ono już w dzieciństwie, kiedy każdy maluch chciałby bawić się w drewnianym domku na drzewie. A może to tęsknota za leśną atmosferą. I choć ciężko się przyznać w tym pędzącym, współczesnym świecie do posiadania pragnienia życia w prostocie i tradycji, to wielu ludzi właśnie tego szuka. Inna kwestia, że dom drewniany wcale nie musi być tak bardzo tradycyjny. Proponuje się też takie budowle, które mają już nowoczesny szyk.
Drewniany dom posiada wiele zalet, którymi przewyższa inne rodzaje budynków. Może być dostosowany do mieszkania w nim przez okrągły rok, bez martwienia się o zmieniające się pory roku i warunki atmosferyczne. Dzięki temu życie w nim będzie każdego dnia wspaniałym przeżyciem.
Ważne, by budowę drewnianego domu powierzyć specjalistom, rozumiejącym dokładnie czego wymaga obróbka drewnianego materiału. Dzięki temu budynek będzie trwały, funkcjonalny i najwyższej jakości. Zastosowane materiały muszą być dobrze dobrane. Warto zdecydować się na firmę polecaną przez znajomych lub wychwalaną w internecie. Sieć stanowi niekończące się źródło inspiracji, a także wiedzy. W ten sposób wystarczy kilka kliknięć, by spokojnie porównać oferty różnych producentów. Warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Choć istotna jest cena, to oczywiste, że na wymarzonym domu nie warto oszczędzać. Dlatego decyzję należy podjąć spokojnie, analizując też inne elementy oferty konkretnej firmy. Należy zwrócić uwagę na dotychczasowe realizacje konkretnego producenta. To powie wiele o jego staranności, stosowanych materiałach a także proponowanych wzorach. Ciekawym źródłem wiedzy będą też fora internetowe, gdzie można swobodnie przeczytać opinie na temat poszczególnych wykonawców zadowolonych (lub wręcz przeciwnie – rozczarowanych) klientów.
Po wybraniu właściwej ekipy przychodzi czas na dokładne zaplanowanie prac. Konieczne jest podjęcie rozmów z fachowcami. Pomogą oni w diagnozie potrzeb klienta i spokojnie analizując wymagania zaproponują nowe i kreatywne rozwiązania, które pozwolą w pełni go zadowolić. Nie warto opowiadać o swoich marzeniach w skrócie. Po szczegółowej rozmowie znacznie lepiej można się nawzajem zrozumieć i zobaczyć, co jest możliwe do zrealizowania.
Kiedy w końcu rozpocznie się budowa możesz czuwać nad pracą. Duże znaczenie ma to, by przebiegała ona sprawnie i w miarę możliwości szybko. W końcu z pewnością nikt nie chce czekać na wymarzony dom.
A kiedy drewniana chatka niczym z bajki w końcu stanie na ziemi, to pozostają już przyjemne prace wykończeniowe.
Klimatyczny drewniany dom powinien być też pięknie urządzony. Można skorzystać z porad specjalistów lub samodzielnie zaplanować dodatki i akcesoria. Warto zachować styl budynku i dobrać takie elementy, które go jeszcze bardziej wzbogacą.
W końcu ostatnim etapem jest przespanie pierwszej nocy w idealnym domu. Kiedy wszystkie meble są na swoim miejscu, całość wygląda pięknie, ostatnim testem jest spokojny sen. Ponoć pierwszy sen w nowym miejscu się spełni – oby więc był piękny i pełen dobrych emocji.
A jeśli w trakcie całej drogi prowadzącej do powstania wymarzonego domu doświadczy się zniechęcenia, można zawsze wyobrazić sobie tę pierwszą, niesamowitą noc. Wizja wykończonego, pięknie urządzonego miejsca, w którym można się zrelaksować, pobyć z rodziną, wypocząć i bawić, powinna każdemu dodać niesamowitej energii i dostarczyć nowych sił do pracy.
W ten niezwykle prosty sposób przez cały okres powstawania nowego domu entuzjazm nie opadnie, a pewnie będzie robił się coraz większy.

Zdjęcia projektów pochodzą ze strony Z500 w kategorii domów drewnianych.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Zalety domów z bali - Blog budowniczy - budownictwo, mieszkania, domy, ogród Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback

[…] są izolacją cieplną, co ogranicza do minimum grubość ścian zewnętrznych, dzięki czemu domy drewniane przy takich samych wymiarach zewnętrznych mają powierzchnię użytkową większą o ok. 10% niż […]